Personalinė paroda Medininkų pilyje

2015-05-13

PARODA "LIETUVOS ISTORIJA MEDALIUOSE" 
Medininkų pilyje
2015 m. gegužės 20 d. - rugpjūčio 15 d.

Adresas: Šv. Kazimiero g. 2, Medininkų km., Vilniaus r., LT-13192
 

Menininkai. Skulptoriai. Medalių kūrėjai. Lietuvos dailininkų sąjungos nariai. Vilniaus dailės akademijos (instituto) auklėtiniai. Tarptautinės medalių federacijos (FIDEM) nariai, dalyvaujantys įvairiose parodose Lietuvoje ir užsienyje. Taip trumpai būtų galima apibūdinti dailininkus Juozą Kalinauską ir Liną Kalinauskaitę – tėvą ir dukterį, – kurių darbai skleidžia gėrį, grožį, harmoniją ir meilę Lietuvai. Jų kūrybos ypatumas – profesionalumas ir nuoširdumas, kviečiantis į kūrinį žvelgti pro istorinių įvykių prizmę. „Siekiu įamžinti garbingą Lietuvos istoriją“ – sako neseniai aštuoniasdešimtąjį gimtadienį atšventęs Juozas Kalinauskas.

„Medaliai – tėvo nuopelnas. Jam turėčiau padėkoti, kad man parodė kelią. Jis daugelį metų dirba šioje srityje, o aš jam padėdama išmokau šio amato“– kalbėjo dailininkė Lina Kalinauskaitė. Nuo 2006 m. medalius kurianti autorė gilinosi į Vakarų Europos meną Prahos ir Florencijos dailės akademijose iš geriausių pavyzdžių, sukauptų per tūkstančius metų. Dailininkė medalių kūryboje labiausiai mėgsta gilintis į praeities asmenybių bruožus, atskleidžiant jų psichologinius aspektus. Laisvalaikiu Lina Kalinauskaitė tapo portretus bei peizažus, tačiau dažniausiai grįžta prie istorinių temų.

Paroda skirta supažindinti lankytojus su patriotine dvasia persunkta abiejų autorių kūryba - svarbiausių mūšių medaliais, skydais ir bareljefais, kartu atskleidžiant ir netektis (penkių dalių paveikslas „Vilniaus tvanas“). Parodoje taip pat eksponuojami su Lietuvos didybe ir garbingumu susiję kūriniai: įvairių laikotarpių Lietuvos valdovų portretai, svarbiems įvykiams skirti medaliai bei jų modeliai. Parodoje taipogi eksponuojama Linos Kalinauskaitės aštuonių medalių ir jų gipsinių modelių serija „Didingoji Lietuva“, kurią ateityje turėtų sudaryti dvidešimt keturi skirtingi medaliai, skirti Lietuvos valdovams, svarbiausiems istorijos įvykiams ir mūšiams.

Tekstą parengė: Danutė Tamošaitienė
 

Parodos organizatoriai:

Trakų istorijos muziejus www.trakaimuziejus.lt
www.juozas-kalinauskas.lt   www.lina-kalinauskaite.lt

Informaciniai partneriai: www.ltlife.lt   www.vilniuslifestyle.lt